VIDEO: La prelevarea DATELOR BIOMETRICE se imprimă cu LASER numărul de identificare pe FRUNTE sau pe MÂNĂ? Iată ce declară un programator rus

Dec 18, 2017 22484 39 goo.gl/2VTHvP

Am facut acest video pentru a va preveni. Sunt un simplu cetatean asa cum sunteti si voi, am studii superioare de programator, am facut armata si mi s-a propus sa fiu ofiter de politie. Cand a fost timpul sa ma angajez la politie mi s-a spus ca trebuie sa perfectionez o cartela electronica cu date biometrice inscrise pe un dispozitiv de origine americana. Mi s-a parut interesant sa aflu mai multe despre acest fel de dispozitive. Am cautat informatii pe internet si am gasit destule.

Apropo, pasapoartele biometrice, sunt perfectionate si ele la aceste dispozitive. Am aflat ca in procesul prelevarii datelor biometrice, persoana este marcata cu laser. Pentru ce fac ei acest lucru? Pentru a identifica persoana (de ex. daca a pierdut documentul), si va fi identificata cu numarul care se imprima cu laser pe frunte sau pe mana. Acest numar este referinta la celula cu baza de date mondiala ce contine toate informatiile despre persoana data. De ce nu este identificata persoana in baza amprentelor digitale sau a retinei ochilor? Pentru ca pentru aceasta va fi nevoie de mult timp (cam vreo luna), dar dupa numar veti fi identificat in cateva minute (asa ca in lagarele naziste). Acest document electronic in Rusia a avut mai multe denumiri, dar ce-i important este ca acesta reprezinta un document social si de plata. Nu recomand nimanui sa ia aceste documente, eu am refuzat serviciul propus. Vreau sa plec intr-un loc departat (intr-un sat) fara comoditati. Eu sunt un om credincios, am citit Evanghelia si stiu despre pecetea care va fi pusa. De asemenea, in Evanghelie se spune ca nu vor mai fi bani lichizi si vor putea vinde sau cumpara numai cei care vor avea numarul fiarei (acesta este cartela electronica).

Vreau sa-i preintampin pe toti cu privire la acest pericol. Sa va pazeasca Dumnezeu, Sfanta Treime.

NOTĂ OrtodoxINFO
Jurnalismul independent al portalului OrtodoxINFO necesită mult timp, foarte multă muncă, dar și bani. Veniturile obținute din publicitate sunt însa cu mult sub așteptările noastre inițiale. Chiar dacă portalul are mulți cititori, totuși, sunt foarte puțini care găsesc în produsele promovate prin reclame ceva să-i intereseze… și să dea click pe ele. Pe de altă parte, jurnalismul nu poate fi independent dacă este finanțat de vreun mogul sau organizație.

Pentru a fi independent, acesta trebuie să se bazeze strict pe cititorii săi mulți, care să sprijine fiecare cât poate această lucrare. Ca atare, de bază rămân tot clasicele conturi bancare sau varianta PayPal. Fără sprijinul vostru acest portal nu-și va mai putea continua activitatea.

Ne mai puteți sprijini și în alte modalități! Click pentru detalii.
Categorii:
articole asemănătoare
39 Comentarii la “VIDEO: La prelevarea DATELOR BIOMETRICE se imprimă cu LASER numărul de identificare pe FRUNTE sau pe MÂNĂ? Iată ce declară un programator rus”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
  1. Ana Maria
    # 18 decembrie 2017 at 21:22

    Tocmai de aceea nu mai trebuie luate cartile de identitate de la anul, fie ele si simple. Omului i se emite o carte de identitate fara cip, dar scanerul care fotografiaza chipul va permite insemnarea fara ca acesta sa stie sau sa simta.In acelasi timp, scanerul este conectat la o baza de date care atribuie identitatii un numar. Degeaba omul pleaca acasa linistit cu o carte de identitate simpla pe care apare numele sau, daca in sistem el figureaza ca numar si este gata insemnat.Oricum cartile de identitate vor disparea in viitor lasand loc doar pecetii.Asadar, marea inselare este fotografierea, nu actul din mana.

  2. Raluca
    # 18 decembrie 2017 at 22:04

    Știam că omul trebuie să-și dea acordul pentru a primi pecetea lui antihrist, dar și pentru a primi toate documentele premergătoare peceții, altfel care ar fi diferența între cei care primesc de bunăvoie toate aceste documente și cei care le refuză? Dacă omul refuză acest buletin biometric, dar este însemnat în ascuns pe frunte cu laserul, atunci se cheamă că a fost păcălit. Ori acceptarea atât a acestor documente, cât și a peceții finale, nu se face fără acordul explicit al omului, pentru că nu s-ar mai numi cădere, ci păcăleală.

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 8:54

      Toti sf parintii..contemporani.. ne spun sa nu mai luam niciun act , parintii rusi nici macar cu vaucerele nu erau de acord. Cum mai poate cineva care a auzit cuvintele lor, sa spuna ca a fost pacalit….din moment ce ei iti spun negru pe alb sa nu mai iei nimic de acum incolo?! Poate cel ce a dormit pana acum si l-a trezit Dumnezeu, sa poata sa mai spuna asta!
      Cand un parinte ne spune sa nu mai luam nimic…noi ce intelegem…sa mergem sa facem poze?!
      „Sunt vicleni, vicleni, vicleni” (pr Adrian Fageteanu)….prin cuvantul „vicleni” , vrea sa ne arate cursa care ne asteapta ..numerotarea in ascuns..daca mai acceptam vreun act de la ei!
      Daca cineva iti spune sa nu treci nici macar pe langa un pod( nu pe el) ca se surpa pamantul, si tu treci si ai cazut, mai poti spune ca ai fost pacalit?
      Pt cei care nu stiu si nu sunt interesati…Dumnezeu cu mila, El stie cel mai bine…cu toate ca ne atentioneaza. „Cel ce isi are in permanenta mintea pe pamant, lesne il va primi pe antihrist”, iar cel ce are mintea la Dumnezeu, lesne ii se vor descoperi cursele vrasmasului”…
      Asa ca cel ce stie lucrul asta, nu va avea cuvant de indreptare.
      Cam asa vad eu lucrurile.

      • Marian
        # 19 decembrie 2017 at 13:04

        @guti flo
        Corect! Sfinții părinți ne-au avertizat să nu mai luăm nimic.
        Știm că sunt foarte vicleni.
        În plus nu e mare diferență între cipul implantat sau un semn (tatuaj) imprimat pe mână sau pe frunte. E vorba de un cod introdus în baza lor de date și care poate fi ulterior scanat pt identificarea persoanei, și care va fi asociat cu un cont bancar după care nimeni nu va mai putea cumpăra sau vinde dacă nu acceptă semnul fiarei.
        De la anul nu mai tre’ să luăm nici un act. Avertizați am fost, nu putem să ne justificăm că am fost pacăliți

        • guti flo
          # 19 decembrie 2017 at 16:32

          Marian
          Baza lor de date biometrice de care zici, dupa cate am inteles eu, este calculatorul de la Bruxelles, numit de altfel oficial The beast (fiara).Odata ajuns in aceasta baza de date, esti pe mana  fiarei din apocalipsa! ….pe mana antihristului.
          Ne spune clar Sfanta Scriptura ce va face fiara : „Si face pe toti, pe cei mici si pe cei mari”……..

  3. luigilucretiu
    # 19 decembrie 2017 at 10:20

    Cu ce aparat de raze se poate citi daca au fost imprimati cu raze laser la fotografiere???
    Sunt multi cititori al blogului saccsiv care au fost fotografiati,si ar cumpara acel aparat pt a afla si a putea arata celor care sunt hotarati sa refuze semnul fiarei

  4. G.
    # 19 decembrie 2017 at 10:21

    Iata ! Cine are urechi de auzit sa auda. Tare vicleni mai sunt astia. Si acum ganditi-va putin, in toata lumea asta, cate state nu au deja buletin biometric obligatoriu ? Cati nu si-au facut pasaport biometric sau orice alt act biometric ? Am vazut odata pe saccsiv o lista cu tari care au deja buletin biometric obligatoriu; o gramada, o gramada. P. Vasile Novikov zicea si el acelasi lucru, cand iti scaneaza retina, ia amprenta, pac, ti-au si bagat cu laser pe frunte sau pe mana ”semnul”, si asta zicea cu aproape 10 ani in urma. Ce vremuri strasnice ! Cata binecuvantare avem noi ce stim asta si constientizam pericolul, chiar si tarisoara asta, avand in vedere ca in alte tari de ani buni doar cu buletine biometrice se mai merge, cata binecuvantare, multumim Doamne ! Daca nu mai amana Dumnezeu din mare mila Lui, nici nu vreau sa ma gandesc, cati mai ramaneau ?

    Acum am o nedumerire. La buletin cand vei merge acum, chiar daca optezi pt cel simplu, tot iti pune ”semnul” pe frunte cand iti face poza (scaneaza fata?). Iar pt cei care zic ca nu are cum. Credeti ca dracul e prost sa va zica si sa va intrebe: Daca luati asta va lepadati de Dumnezeu fara cale de intoarcere si va mananca iadul o vesnicie, vrei sa iei sau nu ? Asa ceva nu o sa fie.

    Acum nedumerirea, la buletinele astea pe care le avem deja, stiu ca si la astea iti faceau poza, era si atunci posibilitatea de insemnare cu laser ? Din moment ce vor sa schimbe acum, ma gandesc ca nu, altfel nu ar avea rost sa mai schimbe. Am citit undeva ca zicea un parlamentar ca tehnologia pt facut buletine e veche de 20 de ani. Au inceput sa schimbe tehnologia ? de cand si cum ? Si daca se pricepe careva, ar putea sa,mi explice diferentele de tehnologie dintre cele folosite la buletinele noastre care le avem deja si astea noi care urmeaza ?

    Multumesc si Doamne ajuta !

  5. luigilucretiu
    # 19 decembrie 2017 at 13:33

    Daca lucratorii de la evidenta populatiei nu insemneaza la fotografiere cu raze laser,atunci ar putea sa va vanda pe loc aparatul de fotografiere ,fiindca nu e greu sa decuplezi si sa cuplezi un alt aparat de fotografiere la calculator.
    In 2017 a aparut multe articole referitoare la insemnarea cu laserul de la aparatul de fotografiat,dar fara vreo dovada clara. Trebuie clarificata aceasta problema.
    Mergeti cu curaj peste ei si rugati frumos pe lucratorii de la evidenta populatiei, sa va vanda pe loc aparatul de fotografiere care se afla pe locul de fotografiere si postati comentarii sau videoclipul pe youtub de la solicitarea pt cumparare si decuplare a aparatului de fotografiat de la calculator !!!

    • marian
      # 19 decembrie 2017 at 14:10

      @luigilucretiu

      Datele biometrice ale expresiei faciale si insemnarea cu laser nu se vor face cu aparatul de fotografiat.
      Camera foto e folosita doar pt a face poza, asa ca degeaba cumperi camera foto pt analiza pt ca va fi una normala….

  6. Altu din moldova
    # 19 decembrie 2017 at 16:23

    Daca pecetea este pusa fara acordul persoanei atunci este degeaba. Pecetea pt a fi valabila, trebuie ca persoana sa-si dea acordul.

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 17:03

      Daca nu ne interesam din timp sa vadem ce spun sf parinti despre acest lucru …cam ce scuza crezi ca vom avea?! ….Ce sa spunem, ca ne-am batut capul cu ce? Crestini fiind, asta trebuie sa ne preocupe, ce spun prorociile sfintilor parinti..fara a cadea in extreme si a uita de celelalte atributii.
      Cand toti sfintii ne spun sa nu mai luam nimic, iar noi ne ducem buluc sa le luam …. asta nu iseamna ca ne-am dat acordul?….nesocotind cuvintele lor?…chiar daca sa zicem, pecetluirea
      se face in ascuns si persoana nu stie…..intrebarea va fi : de ce nu a ascultat ce au spun parintii Bisericii, sa nu mai i-a niciun act?
      Eu cred ca in cazul asta, nimeni din cei care au inteles cum stau lucrurile, nu va putea spune ca a fost fortat sau pacalit.

      • marian
        # 19 decembrie 2017 at 17:17

        Am fost avertizati de sfintii parinti sa nu mai luam niciun act. Cum mai poti spune ca ai fost pacalit daca ai fost avertizat?
        In plus daca nu credem in harul lor, atunci asta nu e dovada de necredinta?

  7. mircea.v
    # 19 decembrie 2017 at 17:22

    Eu merg pe mana Parintelui Elpidie: pecetea = nanocipuri + cipul mama care le va controla, care astea vor parazita sistemul nervos si asa te fac varza. Nu vei mai fi tu stapanul tau. pecetea nu e o treaba simbolica, si de suprafata. Diavolul vrea sa-ti rapeasca libertatea interioara, vrea sa-ti cunoasca gandurile, vrea sa stie din interior despre tine, vrea sa te faca leguma lui, din interior.. In sens duhovnicesc libertate = libertate interioara.

    Insemnarea cu laser e ceva doar simbolic. Nu spun ca e buna.

    • marian
      # 19 decembrie 2017 at 17:31

      Si daca varianta spusa de Parintele Elpidie era doar una din variantele pe care le are la indemana sistemul?
      Daca varianta cu cipul implantat a devenit prea evidenta si se va folosi tehnologia imprimarii cu laser?

      • mircea.v
        # 19 decembrie 2017 at 18:57

        Prima varianta tehnica vehiculata (chiar si de un Sfantul Paisie prin anii 1980, de ex,) a fost varianta imprimarii cu laser. Atunci inca nu se putea vorbi de cipuri implantate pt ca nu existau. ce sa mai zicem de nanocipuri…

        Pe masura ce microelectronica a avansat, s-a vorbit tot mai mult de cipuri implantate, si imprimarea cu laser a trecut intr-un con de umbra.

        (ca fapt divers, intr-un clasament publicat prin 2008-2009 in revista Time a primelor 100 inventii ale anului, 50 erau din domeniul microelectronica implantata si interactiune cu sistem nervos)

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 17:49

      Si eu cred ca inca nu e pecetea finala….dar cred ca cel care se face ca nu stie si accepta sa-l insemneze cu laser…nu poate sa-L pacaleasca pe Dumnezeu.
      Cred ca este o posibilitate de intoarcere pt cel ce vrea sa-si scape sufletul…si de actele respective, premergatoare pecetii.
      Altfel Sf Ilie si Enoh pe cine va mai incerca sa scape atunci, daca nu ar mai exista cale de intoarcere?!
      Este parerea mea.

  8. Altu din moldova
    # 19 decembrie 2017 at 17:24

    Care dintre Sfintii Parinti au spus sa nu luam niciun act? Au spus sa nu luam cu cipuri sau cu 666 . Astea sunt exagerari stiliste…

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 17:38

      Altu din moldova
      Si ce crezi tu ca actele astea de acum nu au 666? ?…tot sistemul are la baza 666!
      Cauta pe youtube pr Vasile Novikov, sunt mai multe filmari cu el.
      Problema e sa vrem sa intelegem.

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 18:18

      Altu din moldova
      „Pr Adrian Fageteanu despre actele electronice 2009 01 20” youtube.
      Aici iti spune alb pe negru, si pt cip ..si fara cip!

  9. Altu din moldova
    # 19 decembrie 2017 at 19:05

    Pr Adrian Fageteanu este sfant?

  10. Altu din moldova
    # 19 decembrie 2017 at 19:09

    Futi glo esti praf… habar nu ai cine e sfant si cine nu in Biserica.

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 19:40

      Altu din moldova
      Sa fi sanatos!
      Dumnezeu sa te lumineze!

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 19:44

      Altu din moldova
      totusi…poate il crezi pe sf Paisie Aghioritul ce spune despre acceptarea actelor…care este declarat de Biserica sfant!

  11. Altu din moldova
    # 19 decembrie 2017 at 19:48

    Din nou vorbesti nedocumentat. Sf Paisie a spus sa nu luam actele care contin semnul fiarei. La vremea cand Sf Paisie facea aceste afirmatii nu se inventasera cipurile. Repet :vorbesti total pe langa realitate. Doar vrei sa-ti satisfaci orgoliul si mandria! Sa iti dai impresia ca esti in cunistinta de cauza…

    • guti flo
      # 19 decembrie 2017 at 20:05

      Daca tu vrei sa iti ei un act dintr-acesta, sa fi sanatos…esti liber..dar nu mai trage si pe alti dupa tine!
      Sf Paisie a spus despre acte premergatore pecetii, sa nu le luam..si a dat exemplu pe o casa care a luat foc intr-un colt mic, intreband credinciosi ce este bine, sa stinga focul cat e mic sau sa astepte pana se face mare si nu-l mai poti stinge? ?.Asa si cu actele, ia-le pe toate pana la pecetea finala, si ai sa vezi daca mai poti sa faci ceva cand vei fi bagat pana in gat in sistem….daca poti sa mai stingi focul care a cuprins toata casa!..am citat de la un sfant…nu de la mine..ca sa intelegi despre ce e vb!
      In rest, faci ce vrei, dar nu mai va culcati pe o ureche cand casa se aprinde!
      Aici nu e vb de orgoliu…e vb de adavar..daca aveai dreptate..cu ajutorul lui Dumnezeu intelegeam..si iti dadeam dreptate…dar uite ca un sfant ne lamureste si pe tine..si pe mine!
      Dumnezeu sa-ti ajute!

  12. anti inselari
    # 19 decembrie 2017 at 20:29

    „… ia-le pe toate pana la pecetea finala, si ai sa vezi daca mai poti sa faci ceva cand vei fi bagat pana in gat in sistem…”

    1.Daca ai buletin cu CNP nu esti „bagat pana in gat in sistem” ;
    2.De unde stii tu ca nu mai poti face ceva? vezi cumva in viitor?

    Probabil esti din categoria celor care sustin ca ecumenistii nu mai au har…
    Uita asa se raspandesc tot felul de teorii fantasmagorice ce nasc adevarate drame. Sunt oamenii care si-au pus buletinul pe foc , nu mai au bani sau serviciu fiindca au citit asemenea mesaje… Se intampla adevarate drame din cauza unora ca tine care sustin teorii proprii care nu au nicio legatura cu ceea ce au sistinut Sfintii Parinti.

    Mai intai ai afirmat ca Sfintii sustin sa nu luam nimic. Cand am intrebat care sfinti ai raspuns ca Pr Adrian Fageteanu . Dar nu este Sfant.
    Apoi ai afirmat ca Sfantul Paisie a spus sa nu luam cipuri. Ti-am dovedit ca nici nu se inventasera cipurile deci nici vorba de asemena afrimatii ale Sfantului Paisie. Mai ai alte pareri si fabulatii?

    Am sa ma opresc aici fiindc asunt convins ca ai imaginatie bogata…nu am timp sa demontez toate elucubratiile si teoriile SF pe car ele face orice neavenit …

    • guti flo
      # 20 decembrie 2017 at 11:02

      Nu vad eu in viitor..ci sfintii parinti. Eu ti-am citat de la un sfant despre documentele premergatoare, ca nu trebuie sa le luam…nu de la mine.. iar daca Sf Paisie a spus atunci sa nu luam actele premergatoare pecetii, fara cip, cu atat mai mult cele cu cip nu trebuie sa le luam..logic!….ce este neclar? Daca nu vrei , sau nu poti sa intelegi un lucru logic..ce rost mai are discutia?
      Daca pt tine un parinte care a suferit ani de zile in puscarie pt adevar, nu merita sa fie ascultat, este doar problema ta! Pt mine pr Adrian Fageteanu este un om sfintit prin jertfa sa..si am incredere in ce spune!
      In privinta Harului … Dumnezeu sa-i aduca la lumina cunostintei pe cei care sunt in masura sa vb despre Harul Lui…astfel sa fim si noi partasi Adevarului.
      In niciun caz nu mai trebuie avut comuniune cu tradatorii din Creta!
      Iti mai spun inca o data, eu nu am intrat pe acest site sa imi arat „inteligenta” sau sa vb din orgoliu…inceteaza sa crezi lucrul asta.
      Numai bine!

  13. Teodor Stela Maria(crestinul orthodox )
    # 19 decembrie 2017 at 21:14

    ” Bre fiul meu daca mi ar fi dat o hartie alba pe care era trecut doar numele meu as semna o;
    dar daca numele meu de botez este trecut linga cifrul fiarei ( codul de bare ) linga 666 cum sa fiu de acord si sa semnez cu numele de botez ?
    Asa ceva nu semnez ca este lepadare de HRISTOS fiul meu ”
    Sfantul Paisie Aghioritul

    Ce acte sunt din partea statului iudaic ” roman” fara cod de bare sau cip adica fara 666 la ora actuala?
    Doar buletin cu cnp si stilizat …insa DUMNEZEU CU MILA cum vom rascumpara aceasta lepadare.

    ” pecetea obligatorie nu este valabila „

  14. anti inselari
    # 19 decembrie 2017 at 21:26

    Buletinul actual nu are nici cip nici 666

    • Teodor Stela Maria(crestinul orthodox )
      # 19 decembrie 2017 at 21:59

      Vezi ca are sub poza mica trecut in latina 666 adica „sex sexe sex ”
      Din ce stiu in limba romana se scrie ca si in celelalte limbi cuvantul gen gradus in engleza si nu ” sexe ” !
      Cuvantul ” sexe „nu exista in limba romana.
      Ca a lucrat stilizat masoneria pt ca romanul sa accepte o prima lepadarea fata de HRISTOS si fata de Botezul Orthofox , este adevarat .

      Intai numeri gloata de ” goimi,” apoi ii stampilezi spre moarte…

      Insa” cine sapa groapa altuia in aia va cadea ” .

      • Teodor Stela Maria(crestinul orthodox )
        # 19 decembrie 2017 at 22:00

        …Botezul Orthodox …

        • mivas
          # 20 decembrie 2017 at 14:33

          Stela, corect se scrie Botezul Ortodox. Atenție la Limba română.

  15. Yana
    # 20 decembrie 2017 at 0:23

    As putea sa va transmit o carte in limba rusa, ca sa vedeti ce spun staretii rusi ( care au demonstrat prin viata si darurile primite a fi placuti Domnului, si chiar daca nu au fost canonizati ei sunt sfinti , biserica poate recunuoaste sfintenia cuiva si dupa zeci , sute de ani) despre IDNP, acest numar este deja lepadare de Hristos. Cu primirea IDNP noi ne lepadam de botez si suntem inscrisi in cartea mortii a satanei (un alt botez), acest lucru l-au simtit mai multi oameni pe pielea lor, prin vedenii sau chiar prin contact direct cu demonii, sunt diverse filmaturi in limba rusa si apoi si Domnul a spus cind s-a aratat celor doi copii din Ukraina , ca noi ne vom lepada de Fiul Domnului mai intii prin semnatura. Spune cineva mai sus ca buletinul nu are 666, dar in sistem sunteti identificat doar cu numarul vostru de 13 cifre, IDNP, cind va cere buletinul singurul interes de acolo il are IDNP, nici un alt dat de acolo nu reprezinta interes, in afara de numele si prenumele, care e cerut si el asa ca sa nu bata la ochi. Doar s-a demonstrat , o echipa de specialisti, tot in Ukraina dupa anumite cercetari au demonstrat ca numele cifric (IDNP) se traduce în reprezentarea prin codul de bare, care în sistemul EAN conţine numărul numelui lui antihrist:666, din cauza asta, creştinul care primeşte IDNP este pângărit de spurcatul nume al lui antihrist (Apocalipsa 16, 13 ). Iata aici citeva cuvinte preluat dintr-o alta sursa ” În Apocalipsă se spune despre numărul 666: ’’ Acesta – i număr de om ’’(Apocalipsa 13, 18). Astăzi vedem cum numărul lui antihrist 666 se alipeşte fiecărui om prin IDNP, reprezentat prin codul de bare, unde într – un mod ascuns este numărul 666. Iată cum numărul lui antihrist devine număr de om. IDNP – ul din buletinul de identitate îmi este atribuit doar mie şi mă va însoţi toată viaţa. Are, deci, calitatea unui nume. ” Asa ca ce sa mai vorbim de documente, insasi Maica Domnului s-a arat si la Poceaev si altor stareti , avertizind ca fiecare document luat e o noua scara coborita mai jos in iad, iar acest ultim document , buletinul universal va fi lepadare totale si ireversibila, cum am inteles , cu acest ultim document se va pune si peceata cu laser nevazuta cu ochi omenesti , dar vazuta de Dumnezeu, care pe veci va pierde sufletul . Puteti sa va dati cu parerea cit vreti , sa va stresati sau sa va linistiti pe voi insiva, asta e realitatea, ca va place sau nu, si daca de IDNP va puteti lepada, pai peceta fiarei daca o veti primi in veci nu veti fi iertati. Intrebarea e alta , facem sa ne riscam sufletele ? Si daca pierdem orice sansa de mintuire, ce ne mai ramine ? Casa? Serviciul ? Mincarea? Familia ? Fara Dumnezeu are ceva sens ? In lumea asta tulbure plina de neliniste, durere , neintelegere si neputinte, cum am mai trai daca n-am avea speranta in Dumnezeu si in mintuire?

    • Teodor Stela Maria(crestinul orthodox )
      # 20 decembrie 2017 at 9:05

      Am spus clar ,
      DUMNEZEU CU MILA sa vedem cum vom rascumpara ACEASTA LEPADARE de HRISTOS.

      Personal prin Botezul Orthodox din Biserica Sfantul Vasile din Galati unde m au botezat ai mei parinti am primit si al doilea nume care nu figureaza la aceasta indosariere antihristica pe documente , din initiativa parintelui Borislav care m a botezat si cu Maria .
      Asta nu inseamna ca mi se da voie sa iau si celelalte cu 666 inconstient doar pentru ca… .
      Am renuntat la permis iar pentru sanatate mergem cu adeverinta .
      Am incercat sa iau un card de sanatate , asigurare pe cod de bare cu primul nume asociat si era sa platesc cu capul .

      Insa actualele ‘ carduri de identitate ‘sunt ca o imensa povara asezata pe capul fiecaruia.

  16. VioletaB
    # 20 decembrie 2017 at 16:47

    Care este calea practica de a renunta la CNP in conditiile actuale?
    Singura forma de care am auzit pana acum ar fi proclamarea suveranitatii, ca fiinta vie in carne si oase, fata de persoana legala reprezentanta de Nume + prenume + CNP.

  17. Yana
    # 20 decembrie 2017 at 23:26

    VioletaB, eu locuiesc in Basarabia, si la noi acest lucru e posibil, cine vrea sa se lepede de IDNP, refuza buletinul obisnuit si cere formularul nr. 9, buletin pentru enoriasi fara numarul de identificare de 13 cifre, dupa refuza certificatul de nastere cu IDNP si cere unul fara el, desigur trebuie sa dai innapoi pasaportul, chiar daca e scazut ( perfect asa ne debarasam si de el), doar ca astfel nu mai poti iesi din tara, mai greu e la banca , dar cine vrea reuseste sa-si impuna drepturile si acolo, in rest e tot bine, poti vinde , cumpara, drepturi egale cu cei care au buletin obisnuit, pina ce, legea ne permite, Slava Domnului. La voi in Romania nu stiu cum stau lucrurile, intereseazate. Doar s-a spus ca tot ce se ia cu semnatura tot asa trebuie sa fie innapoiat, e usor sa dai foc, doar ca nu-i primit la Domnul, cel putin staretii indeamna sa dam innapoi tot ce am primit de la acest sistem antihristic,( daca nu este acceptata cererea noastra din prima iar incercam pina de trei ori) si ingerul Domnului va prezenta la judecata aceasta foaie cu refuz semnata de noi, atunci cind satana va trage de noi spunind ca are drepturi asupra noastra. Doamne ajuta !