X

LIVE din Senat: Fasciștii încearcă votarea obligativității Certificatului verde

Știrile sunt sub cenzură! Sprijiniți OrtodoxINFO!

Guvernul nu dorește aflarea adevărului despre plandemia covid-19. Încercăm să menținem viu acest site și să vă punem la dispoziție informații care să facă lumină în cea mai mare provocare pe care o trăim. Jurnalismul independent al portalului OrtodoxINFO funcționează strict cu ajutorul cititorilor. Ne puteți sprijini printr-o donație bancară sau prin PayPal, completând formularul de mai jos.



Mulțumim celor care ne-au ajutat până acum!

Articole asemănătoare

15 comentarii

    1. In 89 tinerii erau altfel, am iesit in strada .Cei tineri de azi sint feminizati, stau doar pe computer si se joaca. Sint supusi sistemului. Nu stiu unde se va ajunge, insa va curge singe. Asta e sigur.

  1. Astăzi este pe ordinea de zi la votul în Senat proiectul de lege care vrea să introducă certificatul covid pentru salariați (L454/2021).

    Vă rog să-i sunați pe senatori și să le cereți să NU voteze așa ceva, pentru că s-ar instaura dictatura!

    Telefoane senatori:

    Vasile-Cristian ACHIŢEI 0744495506
    Evdochia AELENEI 079001289
    Roberta-Alma ANASTASE 021-4141070
    Monica-Cristina ANISIE 0790101291
    István-Loránt ANTAL 0366-089916
    Leonard AZAMFIREI 021-3147212
    Viorel-Riceard BADEA 021-3101911
    Claudia-Mihaela BANU 0740850286
    Cristinel-Gabriel BEREA 0790101295
    Dănuț BICA 0744315605
    Iulian-Mihail BÎCA 0748450437
    Rodica BOANCĂ 0728118157
    Marius BODEA 0790101299
    Florian-Dorel BODOG 021-3120378
    Cristian BORDEI 0790101300
    Septimiu-Sebastian BOURCEANU 0241-554044
    Ionela-Cristina BREAHNĂ-PRAVĂŢ 0745260430
    Sorin-Ioan BUMB 0358-407087
    Andrei BUSUIOC 0732851144
    Constantin-Daniel CADARIU 021-4142511
    Gheorghe CARP 0359-171175
    Gheorghe Adrian CĂTANĂ 0790101307
    Robert-Marius CAZANCIUC 0749209006
    Sebastian CERNIC 0790101308
    Ioan-Cristian CHIRTEŞ 0743755599
    Sorin Mihai CÎMPEANU 0788751494
    Nicușor CIONOIU 0790101309
    Valentin-Rică CIOROMELEA 0790101310
    Florin-Vasile CÎȚU 0727642085
    Nicolae-Ionel CIUCĂ 0785250281
    Titus CORLĂŢEAN 0721201989
    Dorinel COSMA 0790101313 / 0744582445
    Adrian COSTEA 0762677459 / 0790101314
    Gabriela CREŢU 0726200516
    Ionel-Dănuț CRISTESCU 0724336767
    CSÁSZÁR Károly Zsolt 0749210454
    Ioan CRISTINA 0737010359
    CSEKE Attila-Zoltan 0372-111502
    Alexandru-Răzvan CUC 0790101316
    Mircea DĂNEASĂ 0790101318
    Ambrozie-Irineu DARĂU 0790101317
    Ioan DENEŞ 0737010318
    Vasile DÎNCU 0722879999
    Silvia-Monica DINICĂ 0749211705
    Eugen DOGARIU 0723251896
    Anca Dana DRAGU 0721008956
    Marius-Alexandru DUNCA 0726328436
    FEJÉR László-Ődőn 0725109717
    Cătălin-Daniel FENECHIU 0745359709
    Gabriela FIREA 0737010338
    Stela FIRU 0731301484
    Ovidiu-Iosif FLOREAN 0744485332
    Laura-Mihaela FULGEANU-MOAGHER 0742666596
    Mihail GENOIU 0785852840
    Laura GEORGESCU 0790101328
    Cristian GHICA 0790101329
    Alina-Ştefania GORGHIU 0765055855
    Virgil GURAN 021-4142511
    Andrei HANGAN 0755143203
    Marius HUMELNICU 0745107846
    Raluca-Gabriela IOAN 0724894435
    Adrian HATOS 0790101332
    Ion IORDACHE 0744697582
    Diana IOVANOVICI-ŞOŞOACĂ 0790101336
    Dan IVAN 0790101337 / 0745398368
    Irina Elisabeta KOVÁCS 0740277727
    LÁSZLÓ Attila 0748348640
    Sorin LAVRIC 0790101339 / 0722310557
    Sorin-Cristian MATEESCU 0790101340
    Constantin-Bogdan MATEI 0742498863
    Călin-Gheorghe MATIEŞ 0768949591 / 0788444414
    Liviu-Lucian MAZILU 0737735983
    Alfred-Laurențiu-Antonio MIHAI 0790101342
    Radu-Mihai MIHAIL
    Gheorghiță MÎNDRUŢĂ 0737904206
    Ion-Narcis MIRCESCU 0790101344
    Siminica MIREA 0758245520
    Ion MOCIOALCĂ 0751658583
    Lucica Dina MUNTEAN 0720181830
    Claudiu-Marinel MUREŞAN 0790101348
    Gabriel MUTU 0722600555
    Alexandru NAZARE 0749184444
    Ionuț NEAGU 0790101351
    Nicolae NEAGU 0744539538
    Eugen-Remus NEGOI 0790101353
    Cristian-Augustin NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ 0740199665
    NOVÁK Csaba-Zoltán 0265-261571
    Ştefan-Radu OPREA 0244-524211
    Aurel OPRINOIU 0790101355
    Nechita-Adrian OROS 0728899157
    Ștefan PĂLĂRIE 0790101358
    Ciprian PANDEA 0744488814
    Nicoleta PAULIUC 0722256410
    Toma-Florin PETCU 0731355425
    Eugen PÎRVULESCU 0247-317667
    Eusebiu-Manea PISTRU 0758691966
    Maricel POPA 0722336611
    Ion-Dragoș POPESCU 0790101362
    Andrei POSTICĂ 0790101363
    Vasilică POTECĂ 0726791937
    Cosmin-Marian POTERAŞ 0790101365
    Ion PRIOTEASA 0729965243
    Vlad-Mircea PUFU 0745059982
    Ovidiu PUIU 0790101368
    Bianca-Mihaela PURCĂRIN 0790101369
    Sebastian RĂDUCANU 0790101370
    Cornel-Cristian RESMERIŢĂ 0721121175
    Lucian ROMAȘCANU 0764680862
    Ion ROTARU 0239-626159
    Ion-Cristinel RUJAN 0734029000
    Liliana SBÎRNEA 0749213761
    Laura-Iuliana SCÂNTEI 0721258880
    George SCARLAT 0723688036
    Elena-Simona SPĂTARU 0790101373
    Ioan STAN 0744998706
    Paul STĂNESCU 0761144405
    Cristina-Mariana STOCHECI 0723631100
    Adrian STREINU CERCEL 0747180258
    Felix STROE 0737189168
    TÁNCZOS Barna 0266-315710
    Eugen ŢAPU NAZARE 0742033186
    Claudiu-Richard TÂRZIU 0790101376
    Angel TÎLVĂR 0726300489
    Marius-Gheorghe TOANCHINĂ 0790101378 / 0766218111
    Raoul-Adrian TRIFAN 0790101379
    Lucian TRUFIN 0743242410
    TUROS Lóránd 0728632400
    Ion Marcel VELA 0744330101
    Mihail VEŞTEA 0756099733
    Cosmin-Cristian VIAŞU 0790101382 / 0722346269
    Costel VICOL 790101383 / 0758484669
    Sergiu Cosmin VLAD 0738685877
    Sorin VLAŞIN 0790101385
    Liviu-Dumitru VOICULESCU 0249-412335
    Daniel-Cătălin ZAMFIR 0722345787
    Alexandru-Robert ZOB 0790101387

  2. RESPINSA la un vot – ntroducerea certificatului verde COVID pentru personalul medical, în instituțiile publice și clădirile de birouri, RESPINSĂ de Senat la un singur vot REZULTATUL FINAL AL VOTULUI senatorilor: Pentru: 67/ Împotrivă: 60/ abțineri 2
    Doamne ajuta !

  3. Legiunea de bestii malefice care au creat infamul raboj al atrocitatilor naziste:

    Carp Gheorghe – senator PNL;
    Cîţu Florin-Vasile – senator PNL;
    Cseke Attila-Zoltan – senator UDMR;
    Fenechiu Cătălin-Daniel – senator PNL;
    Gorghiu Alina-Ştefania – senator PNL;
    László Attila – senator UDMR;
    Scântei Laura-Iuliana – senator PNL;
    Turos Lóránd – senator UDMR;
    Bode Lucian-Nicolae – deputat PNL;
    Csoma Botond – deputat UDMR;
    Kelemen Hunor – deputat UDMR

    Poate aflam si cine sunt cei care au votat in Senat pentru condamnarea la faliment ,infometare si moarte a cetatenilor care nu vor sa devina cobaii unui experiment !

      1. Slava lui DUMNEZEU!
        …dar inca nu s a termint lupta !
        Mai mă găsiți și pe adresa Facebook Stela Maria Theodor…

    1. Daca proiectul asta totalitar si profund anticonstitutional va trece la Camera Deputatilor, care este camera decizionala(si sunt sanse mari sa treaca), am dori ca site-urile conservatoare sa publice lista cu toti cei care au votat pentru, ca sa avem si noi „grija” de ei si de famigliile lor mafiote, atunci cand situatia o va permite!

        1. Normal ca nu vreau sa treaca, dar realitatea este ca, spurcaciunile PNL-USR-UDMR-Minoritati au inca majoritatea in Parlament!

          1. Aparent au majoritate la Camera, dar sa nu uitam ca votul este individual și se poate intampla orice.
            Eu sunt optimist în sensul ca proiectul nu va trece!
            Pe mine a altceva ma frapează, exista deja angajatori care cer certificat verde. La mine la serviciu nu s-a discutat subiectul asta(sau poate nu știm noi, angajații), dar ne presează sa ne vaccinam. Din păcate, vaccinații sunt majoritari la noi în firma…

  4. Îi mulțumim lui Dumnezeu că a luminat mintea unor senatori pentru a respinge o lege inumană și anticreștină! Dumnezeu să-i ocrotească pe patrioții creștini din Senat!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button
Avem nevoie de ajutorul dvs. pentru a menține OrtodoxINFO online VĂ RUGĂM SĂ NE SPRIJINIȚI!