Fratilor, faceti sport. Iata ce face Sylvester Stallone la 71 de ani

mart. 15, 2018 6024 19 http://bit.ly/2qJx3Mm
de Saccsiv

Corform OK!., are atarnata de el o greutate de 45 de kilograme.

Fratilor, cred ca macar o data pe luna va voi bate la cap cu un astfel de articol. Pentru ca trebuie.

Materialul de fata nu este o promovare a industriei cinematografice in general sau a actorului Sylvester Stallone in mod special, ci este un indemn la miscare. Poate ca-i o minciuna informatia cum ca acea greutate are 45 de kilograme. Nu asta conteaza, ci faptul ca face tractiuni la 71 de ani. El poate c-o face pentru a arata bine in filme, noi insa trebuie s-o facem pentru ca sedentarismul nu-i bun, dar mai ales pentru ca suntem constienti de necesitatea fugii despre care s-a tot vorbit pe acest portal:

Ce spun Sfintii Parinti despre FUGA de ANTIHRIST?

Adica asta cu sala de sport (sau sportul acasa) este din categoria pregatirii pentru:

http://ortodoxinfo.ro/category/anti-sistem/supravietuire/

Evident, indemnul la sport nu este pentru cei ce deja muncesc in aer liber, eventual chiar la tara, ci pentru cei nascuti pe asfaltul oraselor si legati aproape ombilical de tot soiul de activitati ce implica scaunul si calculatorul. Si mai ales pentru copiii de azi, ce nu mai sunt precum copiii de ieri pe care cu greu ii bagai in casa de la joaca de afara.

Cititi va rog si:

Ieroschimonahul Rafail (Berestov) Aghioritul despre ANTIHRIST, despre CIPURI, despre ECUMENISM, despre SINODUL DIN CRETA si despre ANTRENAMENTUL FIZIC pentru SUPRAVIETUIREA ORTODOCSILOR

 

Jurnalismul independent al portalului OrtodoxINFO necesită mult timp, foarte multă muncă, dar și resurse financiare. Veniturile obținute din publicitate sunt însa cu mult sub așteptările noastre inițiale. Chiar dacă portalul are mulți cititori, totuși, sunt foarte puțini care găsesc în produsele promovate prin reclame ceva să-i intereseze… și să dea click pe ele. Pe de altă parte, jurnalismul nu poate fi independent dacă este finanțat de vreun mogul sau organizație.

Pentru a fi independent, acesta trebuie să se bazeze strict pe cititorii săi mulți, care să sprijine fiecare cât poate această lucrare. Ca atare, de bază rămân tot clasicele conturi bancare sau varianta PayPal. Fără sprijinul vostru acest portal nu-și va mai putea continua activitatea.

Mulțumim celor care ne-au ajutat până acum!

Ne mai puteți sprijini și în alte modalități! Click pentru detalii.
articole asemănătoare
19 Comentarii la “Fratilor, faceti sport. Iata ce face Sylvester Stallone la 71 de ani”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
  1. florind
    # 15 martie 2018 at 10:46

    Sfatul este bun, exemplul nu atat de bun.

    Sylvester Stallone este mason, membru societatii Skull and Bones , la fel ca Arnold Schwarzenegger,

    • Igor
      # 31 iulie 2018 at 17:33

      Arnold da, Stallone nu. Informeaza-te mai bine! Sly are origini ortodoxe din partea mamei, bunicii fiind ucraineni.

  2. Laur
    # 15 martie 2018 at 11:08

    E valabil și pentru cei care muncesc in aer liber. Va spun din experiența ca munca in aer liber nu aduce cu ea și condiție fizica. Dacă faceți sport, axați-vă pe cardio, rezistența, mai puțin pe creșterea masei musculare. Creste calitatea vieții enorm, te simți mult mai bine, sistemul imunitar devine mai puternic și altfel vom putea face fata încercărilor. Facem ce tine de noi, restul cerem de la Domnul. Doamne ajuta!

  3. Eleftherios
    # 15 martie 2018 at 22:13

    Sfatul poate ca intr-adevar este bun dar ce folos vom avea din acestea daca murim…moartea poate fii si intr-o secunda, fratilor..nu stim cand va bate la „usa”. Daca nu practicam sportul inimii cu rugaciunea si nu suntem pregatiti sufleteste pentru moarte nu au nici un folos toate acestea, ba mai multa paguba duhovniceasca ne va aduce preocuparea aceasta..! Iertati pentru umila mea parere!

    • redactor
      # 16 martie 2018 at 4:00

      Eleftherios

      Ai o parere de om lenes. Cine a zis sa nu te rogi? Trebuie sa te rogi neincetat.

  4. Eleftherios
    # 16 martie 2018 at 7:07

    Da, poate ca sunt si lenes dar nu neg sportul si miscarea nicidecum insa daca punem trupul pe primul loc, cu sufletul ce vom face ..vom uita la un moment dat de el, atentia noastra directionandu-se mai mult spre sport, exercitii fizice si spre puterile noastre trupesti. Nu vreau sa intristez pe cineva cu acest comentariu doar ca mi-e teama de oameni sa nu aleaga cai gresite, sa nu ne incredem in noi ci in Dumnezeu caci fara de el nimic nu vom putea face chiar de am fii cei mai buni atleti si culturisti…sa fim atleti ai lui Hristos! Va rog iertati..!

    • redactor
      # 16 martie 2018 at 7:51

      Eleftherios

      Dar de ce esti atat de fudul si crezi ca punem sportul inainte?

      • cristi
        # 18 martie 2018 at 7:54

        Nu mi s-a parut a fi fudul deloc. Si-a mai cerut si iertare la sfarsit. Unde e fudulia?

  5. Eleftherios
    # 16 martie 2018 at 8:02

    Pentru caci cugetul omului este intotdeauna indreptat spre cele lumesti iar daca noi dam frau liber acestora si inca le mai aprofundam acestea ne vor stapani si vor alunga Duhul Sfant si mangaierea duhovniceasca de la noi…Nu sunt fudul..era doar un umil sfat( dupa cum am spus si mai sus) pe care am simtit nevoia sa-l ilustrez…daca vi se pare ca nu v-a fost de folos iertati-ma inca odata si Dumnezeu sa ne ierte pe toti! Post binecuvantat in continuare!

    • redactor
      # 16 martie 2018 at 8:31

      Eleftherios

      Tu de fapt dai sfatul sa nu facem sport. E un sfat prost.

      • Eleftherios
        # 16 martie 2018 at 9:08

        Sunteti liberi sa faceti ce vreti…si Dumnezeu va da libertatea asta la fel ii lasa liberi si pe ecumenisti sa-si manifeste parerile lor pacatoase dar la Judecata fiecare va raspunde pt faptele lui…sau se va preamari sau se va rusina in focul cel vesnic. Doamne ajuta sa ne indreptam toti pe calea adevaratei si dreptslavitoarei Ortodoxii ca sa ne preaslaveasca pe toti Bunul Dumnezeu intru Imparatia Sa! Amin!

  6. Iulia Dragoș
    # 16 martie 2018 at 19:23

    Un doctor a spus că exercițiile fizice ne pot face mai mult rău decât bine, fiindcă numărul bătăilor inimii este limitat, finit,determinat și pentru a-și demonstra teoria a dat un exemplu – broasca țestoasă trăiește 200 de ani și de-abia se mișcă, iepurele trăiește 10-12 ani și țopăie întruna. Așa că, într-o zi, o să-i plesnească în piept inima boșorogului de Stallone.

    • redactor
      # 16 martie 2018 at 21:53

      Iulia Dragoș

      Aiurea doctor. Balenele traiesc peste 200 de ani. Vulturii 100. Multi pesti peste 200.

  7. Ion
    # 17 martie 2018 at 7:42

    Oameni buni, de unde mai scoateti aberatiile astea? Cum adica avem un numar prestabilit de batai ale inimii? Cum adica ma rog mai putin daca fac miscare/sport? Ganditi putin inainte de a scrie. Si fiti mai buni unii dintre voi.E post.

  8. Iulia Dragoș
    # 1 aprilie 2018 at 3:11

    Ați auzit, că Arnold Schwarzenegger a fost nevoit,de curând, să facă o operație pe cord deschis ? Inițial, dorea să-și schimbe numai o valvă, pe care și-o pusese acum 20 de ani, dar între timp operația s-a complicat destul de mult și a ținut câteva ore bune. Așa că doctorul, de care am aminti mai sus, s-ar putea să fi avut dreptate când a spus că exercițiile fizice și mai ales cele în exces s -ar putea să ne facă și rău. Deci, trebuie să avem grijă de inimioara noastră pentru că ea nu poate trage la infinit.