Șeful armatei NORVEGIENE: Europa trebuie să distrugă ISLAMUL dacă își dorește să supraviețuiască

Oct 17, 2017 90233 17 goo.gl/E9Kz3u

Pe fondul situației tensionate din țările europene ce se confruntă cu amenințarea terorismului în propria ogradă, comandanții armatelor Norvegiei, Suediei și Elveției, avertizează țările Europei că trebuie să fie gata de luptă, atât diplomatic cât și militar pentru a-și apăra identitatea.

„Cred că trebuie să fim gata de luptă, atât verbal cât și acțional, iar dacă este nevoie vom folosi și armele de foc – pentru a ne apăra țara și valorile comune” a declarat. Odin Johannesenn, comandantul armatei norvegiene în fața unei adunări militare în Oslo.

Făcând referire la atacurile islamiste din Paris, Johannessen a menționat că „Europa nu se mai poate aștepta la un trai pașnic și sigur, fără a-și apăra valorile și interesele. Nu poți câștiga războaie fără a avea o armată care să intervină.”

Johannessen nu este singurul oficial militar care exprimă astfel de sentimente.

Extras dintr-un document recent, șeful armatei Suedeze, generalul Anders Brannstrom, a ordonat trupelor sale să se pregătească de un eventual război în următorii ani în Europa, purtat împotriva unui inamic iscusit.

Șeful armatei elvețiene, Andre Blattmann, a avertizat, după cum citim pe freedomdaily.com, asupra riscului tot mai ridicat de neliniște socială din Europa precum și faptul că cetățenii ar trebui să se înarmeze.

NOTĂ OrtodoxINFO

Oare se mizează pe escaladarea conflictului dintre nationaliști și islamiști ca și piesă importantă în declanșarea celui de-al treilea război mondial?

Sau e doar o strategie de a liniști vocile cetățenilor care se opun islamizării Europei, pentru ca guvernanții să nu își piardă susținerea poporului, acum după ce planul de a schimba structura rasială a Europei a început demult să fie pus în aplicare?

Despre islam citiți:

 Citiți vă rog și:
Ți-a plăcut acest articol? Te rugăm să ne susții, făcând o mică donație pentru menținerea acestui portal.

Ne mai puteți sprijini și în alte modalități! Click pentru detalii.
Categorii:
articole asemănătoare
17 Comentarii la “Șeful armatei NORVEGIENE: Europa trebuie să distrugă ISLAMUL dacă își dorește să supraviețuiască”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
  1. # 17 octombrie 2017 at 1:28

    Mai bine sa fim in pace cu ei…de ce sa i omoram…le am dat noi sufletul sau Dumnezeu?? Nu sant de acord cu moartea nimanui…mai bine sa ne pocaim cu totii si am duce o asa de binee…

    • Unul
      # 17 octombrie 2017 at 2:33

      Prin țările nord Africane, fost crestine, pe unde au trecut musulmanii nu au rămas pocăiți ci doar morți şi convertiți la musulmanism.

    • # 17 octombrie 2017 at 8:14

      A si precizat, verbal si in fapte daca trebuieste. Distrugerea islamului nu se face prin omorarea adeptilor dar ingradirea lor, oprirea prozelitismului manifestat, plus ca sharia a gost impusa cu forta in unele zone, iar in altele de catre autoritățile locale in numele toleranței

  2. Hilohi Bogdan
    # 17 octombrie 2017 at 6:13

    Asta s-a vrut dela început.Distrugerea reciprocă a europenilor(foști creștini) cu a musulmanilor. A treia parte are(zic ei) de câștigat.

  3. john
    # 17 octombrie 2017 at 7:42

    http://www.justitiarul.ro/14823-2/

  4. # 17 octombrie 2017 at 8:19

    Europa să creadă in Dumnezeu si să practice credinta….asa v-a castiga respectul păganilor.

  5. # 17 octombrie 2017 at 8:24

    Prea târziu

  6. # 17 octombrie 2017 at 9:16

    Nu a reușit nimeni sa distrugă o religie. Dar putem inchide granițele. Târziu.

  7. mivas
    # 17 octombrie 2017 at 11:45

    Oare se mizează pe escaladarea conflictului dintre nationaliști și islamiști ca și piesă importantă în declanșarea celui de-al treilea război mondial? – „Care naționaliști?…” 3 oameni?…

    Exact cei care i-au adus pe islamiști pe continent urlă că vor să îi alunge. Te apucă groaza (nu râsul!) când vezi cât de ipocriți sânt acești băutori de sânge. Și cât de „senini” te privesc în față atunci când vorbesc… Te apucă groaza. Vorba lor sună ca sâsâitul șerpilor. Toate atacurile astea sânt foarte bine organizate pentru ca oamenii singuri să ceară stăpânire militară. Este atât de simplu, fraților… Credeți voi că întâmplător au preluat mercenarii toate instituțiile medicale?… „Ei” știu că nicicând nu vor putea stăpâni doar prin forța armelor. De-acum, scapă cine poate.
    Rugați-vă. rugați-vă, rugați-vă !! Dumnezeu să ne apere.

  8. # 17 octombrie 2017 at 12:18

    se va reusi dar cu sacrificii uriase si pierderi omenesti

  9. Iulian
    # 17 octombrie 2017 at 14:45

    Oare cîți membri are armata norvegiană?Dar cea suedeză?De ce Norvegia nu-l eliberează pe Breivik sau cum l-o chema pe criminal,între musulmani,mai omară el cîțiva,moare și el ca un erou,facem un film și gata!Nu cumva Suedia și Norvegia au acordat cetățenie unui număr mare de musulmani(nu teroriști)?Revenind la armate,știu că cea suedeză a participat puțin in Cel de-al doilea război mondial și a capitulat în fața Germaniei,dar de cea norvegiană n-am auzit.Poate s-au reîncarnat Harald,Thor și alți luptători nordici.

  10. # 17 octombrie 2017 at 14:54

    Are dreptate omul , stie el ceva , nu e fraier omul……! ??????

  11. # 17 octombrie 2017 at 15:37

    Nu se poate face asa ceva cum sa- i omori ,are Dumnezeu ,grija de ei noi sa ne tinem credinta noastra ortodoxa si nu e bine sa ne incaierem cu ei pentru ca musulmanii in special arabii sunt foarte violenti ,agresivi daca ii calci pe coada,( daca ii ameninti astia nu te uita asa usor ) .
    Nu vedeti ce patesc tarile din lume cu musulmanii ( teroristi ) astia sunt uniti si lupta pana la sange.
    Trebuie lasati in pace,ei au mentalitatea lor nu o poate schimba nimeni.
    Daca nu – i schimba Dumnezeu ,alt cineva nu poate.

    • Themusso
      # 18 octombrie 2017 at 9:52

      Cum adică, cum? La fel cum fac ei cu noi, creștinii, sau oricare altă persoană ce li se împotrivește! Deschide naiba ochii!

  12. # 17 octombrie 2017 at 17:00

    very smart

  13. Flucus Ioan
    # 17 octombrie 2017 at 21:56

    Europa trebuie sa scape urgent de hoardele barbare

    • mivas
      # 17 octombrie 2017 at 23:05

      Flucus, în cazul ăsta ar trebui să scăpăm urgent de toți occidentalii și prietenii lor închinători la coarne.