MITING și la Piatra Neamț împotriva vaccinării obligatorii pentru cine nu poate ajunge la București

aug. 11, 2017 70095 19 http://bit.ly/2Ha413i

Duminica, 13 august 2017, între orele 17.00-19.00, se organizează în fața Teatrului Tineretului din Piatra Neamt, un miting împotriva vaccinarii obligatorii. Cine este din zona si nu poate ajunge la mitingul din Bucuresti., este rugat sa participe la acest eveniment. Vă așteptam!

Cititi va rog si:

Azi nu protestati impotriva vaccinarii OBLIGATORII, pentru ca nu sunteti anti vaccin / Maine nu veti protesta impotriva documentelor biometrice, pentru ca nu sunteti anti cip / Poimaine veti fi in lagar si abia atunci veti intelege de ce …

 

Jurnalismul independent al portalului OrtodoxINFO necesită mult timp, foarte multă muncă, dar și resurse financiare. Veniturile obținute din publicitate sunt însa cu mult sub așteptările noastre inițiale. Chiar dacă portalul are mulți cititori, totuși, sunt foarte puțini care găsesc în produsele promovate prin reclame ceva să-i intereseze… și să dea click pe ele. Pe de altă parte, jurnalismul nu poate fi independent dacă este finanțat de vreun mogul sau organizație.

Pentru a fi independent, acesta trebuie să se bazeze strict pe cititorii săi mulți, care să sprijine fiecare cât poate această lucrare. Ca atare, de bază rămân tot clasicele conturi bancare sau varianta PayPal. Fără sprijinul vostru acest portal nu-și va mai putea continua activitatea.

Mulțumim celor care ne-au ajutat până acum!

Ne mai puteți sprijini și în alte modalități! Click pentru detalii.
Categorii:
articole asemănătoare
19 Comentarii la “MITING și la Piatra Neamț împotriva vaccinării obligatorii pentru cine nu poate ajunge la București”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
 1. # 11 august 2017 at 11:19

  Piatra Neamț oraşul meu iubit!

  • Mihai
   # 11 august 2017 at 19:31

   Nițu Rareș, dar când a fost batjocura aceea de la biserica SF Ioan Domnesc in urma cu aproximativ 2 luni dece nu ați schițat nimic?!, Da exact la o aruncătură de băț fata de imaginea respectiva

 2. # 11 august 2017 at 11:42

  Ok ?

 3. # 11 august 2017 at 11:45

  #BRAVO participantilor din #PIATRA #NEAMT !!!

 4. # 11 august 2017 at 11:53

  oamenii astia stiu ca „vaccinul ” ucide. asta e o chestie pt Noua Ordine Mondiala toti medicii cu constiinta au spus ca este o chestie pt decimarea populatiei cu 1/3 cum vor masonii. nu va vaccinati frate ca o sa plangeti in pumni.

 5. # 11 august 2017 at 12:00

  Piatra, mai degraba ne unim cu Iasul, sa fim mai multi, sa avem credibilitate mai mare.

 6. # 11 august 2017 at 12:07

  Nu inteleg, cine sunt criminalii?

 7. catalin_b
  # 11 august 2017 at 13:12

  Bine că știi să dai citate franțuzești și să lovești în români!
  Așa este, confruntarea pe tema vaccinurilor este pur științifică și trebuie rezolvată de către știință, dar, atunci când conducerea politică pune căruța înaintea boilor și vrea să rezolve ea, cu pumnul legii vaccinării obligatorii, această dispută, nu ți se pare că trebuie luate măsuri de contracarare inclusiv politice, nu numai duhovnicești, la o asemenea inițiativă? Sau trebuie să facem, cumva, sluj în fața denominativului tău scris cu „tz” în loc de „î”-ul românesc? Nu știu ce e în capul tău, dar dacă chiar vrei să nu fim obligați la vaccinare, bine ar fi să te prezinți la meeting duminică și la toate meeting-urile pe aceeași temă organizate de-acum înainte! Să știi că nu mă interesează răspunsul tău, oricare ar fi el! Ți-am scris doar așa, să vedem dacă mai ai ceva rațiune sau nu!

 8. melitina
  # 11 august 2017 at 13:40

  Multumim celor ce au luat initiativa . Vom veni la miting , cu speranta ca ne va auzi cei pe care nu vreau sa-i numesc in nici un fel …

 9. Alx
  # 11 august 2017 at 16:24

  http://yournewswire.com/putin-pope-francis-god/
  Parintele Elpidie:
  Toate vor incepe de la un papa… si mi-e teama ca va fi urmatorul, care va fi cu adevarat copilul satanistilor care conduc acum Vaticanul. Sa stiti ca Vaticanul nu este papa, Vaticanul este o intreaga organizatie ascunsa in spatele papei care administreaza cu marsavie planuri sataniste. Vaticanul are si oameni care Il iubesc pe Dumnezeu, precum noi ortodocsii, dar are si oameni care au devenit cardinali cu un singur scop: ca sa ajute sa ajunga la putere un singur om care sa ne conduca.

  De aceea, unul dintre acestia va fi profetul mincinos, care va fi conducatorul tuturor religiilor. Cand veti vedea ca il alunga pe acest papa, ca va pleca acest papa, il vor alunga, va incepe procedura inlocuirii lui cu un alt papa, care va fi o personalitate foarte puternica, dar satanica, foarte inteligent, cu o cunoastere vasta, atat de puternic incat va domina toti politicienii, care il vor asculta, si va aduce sub conducerea sa multi arhierei ai bisericii noastre. Multi arhierei ortodocsi vor fi marionete ale acestui fals profet. Asta deoarece stie ca daca va domina pe Patriarh si pe arhierei, prin ascultarea care se face in biserica noastra, va putea sa-i conduca si pe preoti si pe mireni.

 10. miron alexandru
  # 11 august 2017 at 22:51

  sunt alaturi de voi ! imi e dor de o liturghie a parintelui mihail de la spital ! bravo voua !!!

  • Mihai
   # 12 august 2017 at 17:50

   Miron Alexandru, Pr Mihail Popescu nu mai slujește la capela spitalului din Piatra Neamț

 11. # 12 august 2017 at 6:17

  Sa le iei tu ma și pe cele care trebuiau sa fie pentru noi ăștia care suntem împotriva. Deschide-ți ochii, naivule….. Sau poate ești plătit sa ridiculizezi….

 12. # 12 august 2017 at 9:35

  Fara frica de boli, nimeni nu s-ar vaccina. Frica e mai mare cand inamicul e de nevazut cu ochiul liber, asta e tactica folosita. Inainte, oamenii se temeau de zei nevazuti, mai tarziu si chiar azi, se tem de un Dumnezeu aspru, iata ca acum chiar si pentru atei a fost gasit motiv de teama. Atata timp cat traiesti in frica, esti manipulat, ajungi sa ceri singur „protectie” . Vreau vaccin, vreau totusi si ceva pastile, antibiotice preventiv, vreau cip RFID, vreau trupe antitero, vreau sa fiu monitorizat, etc. Toate acestea vin din frica.
  Raul produs de vaccinuri e mult mai mare decat beneficiile, doar ca efectele negative apar la cativa ani de la vaccinare. Stiti ca si in ziua de azi mediul de cultura pentru obtinerea vaccinului antipolio este rinichiul de maimuta ?, Stiati de efectele conservantului cu mercur (thimesoral) asupra creierului ? Stiati de corelatia intre cazurile de autism si vaccinari ? Stiati ca implementarea campaniilor de vaccinare a dat pentru prima oara posibilitatea previzionarii financiare in sistemul medical, fiind singurul motiv pentru care a fost imediat adoptata ?
  Primul inventator al unui vaccin a fost un medic englez pe nume Jenner (mai 1796, vaccinul împotriva variolei). Louis Pasteur cu o teza de chimie si o teza în fizica sustinute în 1847, si fara a avea vreo formatie medicala sau în biologie, ajunge in cativa ani capul de afis al medicinii si biologiei franceze ! Pasteur, nascut în 1822, a murit în 1895. Faptul ca prin vaccinare puteau fi realizate profituri imense pentru industria farmaceutica, a facut ca „inventia” Lui Jenner „perfectionata” de Pasteur sa aiba un asa mare sprijin. Pasteur a copiat de fapt o idee mai veche de la un altul, medicul englez Jenner, care dupa ce a experimentat pe copiii lui primele vaccinuri, si dupa ce a reusit sa-si omoare doi dintre cei trei copii, a luat si el un vaccin si a incheiat sosotelile cu viata. Ideea lui insa a fost preluata dupa 34 ani, de obscurul chimist Pasteor ( a se vedea parerea elitelor medicale ale vremii despre Pasteor). Ideea a primit imediat finantare, companiile farmaceutice realizand imediat profitabilitatea financiara a implementarii vaccinurilor. Mai departe stiti. In ziua de azi apar zilnic tot felul de noi vaccinuri (insuficient testate), pentru felurite tulpinii ale aceluiasi virus ( asa motiveaza ei esecul unui vaccin, era pentru alta tulpina). Cei care sunteti asa fascinati de aceste vaccinuri, puteti sa nu ratati nici un nou vaccin, dar cel mai grav este faptul ca decideti pentru copiii vostri, iar daca peste ani aflati ca decizia voastra a fost gresita , ca a ti fost manipulati…. In cazul nefericit cand efectele secundare afecteaza grav sanatatea copiilor vostri, ce faceti ?
  Companiile farmaceutice au toate motivele de a-si asigura clientii pentru produsele lor. Cu cat au cerere mai mare cu atat au clienti mai multi si ii pregatesc de acum pe viitorii siguri clienti, nu ? Marea majoritate a oamenilor sunt deja educati, nu pot sta fara medicamente, sunt primii la campaniile de vaccinare, mai grav isi duc si copiii. Au deja fixat in mental ca au nevoie de asta , nu pot traii fara medicamente , vaccinuri, etc. Umanitatea are totusi mii de ani fara aceste „ajutoare” si a ajuns pana azi, cu acest „ajutor” primit de mai putin de o suta de ani, are mari sanse sa dispara sau cel putin sa se imputineze foarte mult. Companiile farmaceutice nu s-au multumit decat cu educarea viitorilor clienti, au recurs si la distrugerea fizica a creierului lor (vezi actiunea mercurului), pentru nu-i asa, o rezistenta inteligenta cat mai mica, acum incearca prin vaccinare sterilizarea copiilor cat si producerea de boli grave (la o perioada de cativa ani ) celor vaccinati (prin actiunea ascunsa a vaccinurilor), deci au clientii foarte bine pregatiti, clienti care solicita singuri ajutorul. Foarte multi dintre acesti clienti, daca merg la medic pentru ei sau pentru copilul lor si medicul (destul de rar) nu le prescrie nici un tratament alopat sau ii indeamna sa bea ceai sau alte lucruri asa numite babesti, nu sunt multumiti, o sa caute alt medic care sa prescrie si ceva medicamente, care sa-i compatimeasca, sa le gaseasca mult mai multe probleme de sanatate si care sa prescrie, daca se poate si ceva preventiv, atunci ei sunt cu adevarat impacati. Din pacate asta e profilul pacientului ideal pentru sistemul medical actual si cu siguranta acest profil este predominant, ceilalti sunt deja tratati ca ciudati, inconstienti, neresponsabili, etc. Majoritatea determina „normalitatea”.
  Statisticile si propaganda autoritatilor nu contin nimic despre efectele adverse (unele chiar gestionate) ale vaccinurilor. Din pacate tratarea si preventia bolilor, a devenit o mare afacere, asta trebuie sa intelegem. Am mai spus ca e foarte posibil, dar nu neaparat, ca un vaccin sa aiba efecte pozitive in imunizarea propusa, dar efectele colaterale (multe dintre ele chiar dorite de producator) pot fi dezastruoase.
  Daca va ameninta vreun medic ca trebuie sa vaccinati copilul incercati sa ii spuneti asta: “Daca dati dvs. declaratie la notar ca va angajati sa platiti spitalizarea si toate tratamentele ulterioare ale copilului pentru orice fel de probleme care pot sa apara datorita vaccinarii atunci il vaccinez”. Sa vedeti ce mai zice. Daca copilul dvs. face autism fix la 1 an (cand se fac cele 8 vaccinuri) medicul nu are nici o problema. Ramane sa va chinuiti toata viata cu el si medicul pleaca in Grecia la distractie. Pe ei ii intereseaza doar sa isi faca planul la vaccinari. Firmele producatoare le asigura vacantele in Grecia si ei trebuie sa va convinga sa va inbolnaviti copii. Prin vaccinare se asigura viitorii clienti ai industriei farmaceutice. Dupa cum se vede si in articol persoanele vaccinate au tot felul de boli cronice pentru care, surpriza, este nevoie de tratament continuu inca de la cele mai fragede varste.
  Mesaj catre cei care sustin vaccinarea :
  A nu se intelege din acest articol ca am ceva impotriva vaccinarii voastre ( medici si pacienti ce sustineti vaccinarea), doar am avut senzatia ca nevaccinarea noastra deranjeaza. In rest va doresc sa fiti in pas cu toate „update-urile” la vaccinuri, pentru ca nu-i asa, producatorii se misca repede.?

 13. Mihai
  # 12 august 2017 at 14:47

  Din categoria unul mai cretin decât celălalt, este vorba de guvernul tipras

  Lucruri incredibile se petrec în Grecia,100 de acrii de teren arabil/imigrant, aceștia reacționează și vor bani ci nu a munci

  Întro decizie fără precedent, ministrul politicii pt integrare în colaborare cu ministrul dezvoltării rurale și ministerului mediului.
  John mouzala pus pe integrarea imigranților in societatea elena fara discriminări și criterii stricte, prin programul promovat de guvern , asi propune pina in vara lui 2018 sa de-a gratuit 200.000 de acri teren arabil la 200.000 de imigranți in Macedonia și cu o serie de privilegii care constau în:
  1) scutiri de impozite de pina la 25.000€/venit pt toți imigranți care sunt de acord sa se alăture acestui demers programului de producție agricolă
  2) împrumuturi fara dobânzi pt achiziționarea de utilaje agricole care constau pina in 300.000€, garantate de statul elen
  3) licență pt piețele de strada
  4) scutirea de la contribuțiile pt asigurări timp de 2 ani, categoria de imigranți ce se încadrează în prezentul program sunt cei din Maroc, Siria, Pakistan, Egipt
  Cu toate astea imigranți dar și o.n.g-urile care ai susțin nu sunt de acord sa înceapă un astfel de program, iar că urmare vor bani ci nu sa facă agricultura, cu toate că ei pot deveni și proprietari asupra terenurilor https://katanixisblogspot.blogspot.ro/2017/08/blog-post_88.html?m=1

  • Jacques-Yves Cousteau "esplorator" - "350mil. oameni"
   # 12 august 2017 at 19:48

   prietenii mei au facut planul asta, bafta!

 14. aniush
  # 12 august 2017 at 16:16

  Sunt comentatoare noua aici. Am aflat de putina vreme de acest blog si am intrat si eu. Doamne ajuta! Bun gasit tuturor.
  Ce as vrea sa va spun eu nu sunt impotriva vaccinarii, chiar consider ca e necesara in prevenirea unor boli grave, dar sa fie utilizata in limite si in conditii rezonabile. Legea aceasta cum e facuta ea prevede nu obligativitatea, ci fortarea vaccinarii. Pentru copii: parintele trebuie sa se duca in fata unei comisii sa se justifice ca a fost informat (o aberatie). Daca nu e amenintat in mod elegant si diplomatic cu protectia copilului (alta aberatie).
  Daca se intampla mai rar sa aiba efecte, primul lucru nu fuge la spital, cauta nu stiu ce Comitet Tehnic de…spalat cu spuma sa decida el daca e sau nu in legatura cu vaccinul (abureala). Pana cand delibereaza comitetul, mai bine te misti tu, sau daca iti permiti duci copilul la spital in alta tara sau la un medic bun, pe care il cauti si il gasesti prin cunostinte. Oricum va dura mai putin si ai mai multe sanse sa il salvezi.
  Copilul va fi exclus din scoala de stat, nu si din cea privata (???). Hai sa incalcam constitutia. La ce mai e buna? Consecinta: va creste rata abandonului scolar.
  Vaccinarea obligatorie la adulti 16-64 ani si peste 65 ani: personalul unitatilor sanitare, personalul unitatilor nesanitare (restul), femeile insarcinate, bolnavii cronici (vaccinare diabetici, cardiaci, imunosupresati, inclusiv bolnavi de SIDA). Ce mama zmeului, introducem si schema vaccinarii pentru morti. Printre vaccinuri avem si anti-hepatita A. La ce e de folos, ca boala asta e usoara, nu necesita preventie speciala, doar niste reguli de igiena ca prevenire.
  „Fara adeverinta de vaccinare nu poti fi primit la locul de munca”, iar incalca constitutia. Oameni buni dictatura n-a murit, a luat doar alta intorsatura.

  • Jacques-Yves Cousteau "esplorator" - "350mil. oameni"
   # 12 august 2017 at 19:47

   corect, vaccinati-va ca scapam de voi in cativa ani. ce bine ca sunteti prosti si nu cereti sa vedeti ce contin vaccinurile noastre. atatea mii de ani lumea nu a avut vaccinuri si s-a inmultit prea mult, acum le avem si s-a inversat roata creatiei. Bafta!

Scrie un comentariu

Scroll Up