4:01 pm - luni, 21 august, 2017

„BENEFICIILE” IMPLANTĂRII CIPULUI: S-a inventat un NANOCIP care VINDECĂ orice RANĂ printr-o singură atingere

Aug 11, 2017 29637 vizualizări 16 comentarii goo.gl/PFZ4ft

https://i.ytimg.com/vi/8DATwWnvpbo/maxresdefault.jpg

Cercetatorii de la Universitatea de Stat din Ohio au inventat un nanocip care poate vindeca orice rană printr-o singură atingere. Dispozitiv revoluționar poate dezvolta celule noi în corpul pacientului, acționând la nivelul pielii.

Potrivit Libertatea.ro, această tehnologie ar putea deschide o serie de noi opțiuni de tratament, precum și noi uși în medicină.

Tehnologia este cunoscută sub numele de Tissue Nanotransfection (THT). Aceasta presupune utilizarea unui cip pe bază de nanotehnologie și plasarea acestuia pe pielea unui pacient. Prin intermediul acestui cip se poate converti o celulă adultă de la un tip la altul, printr-o simplă schimbare a sarcinii electrice. Procedura este neinvazivă.

„Prin utilizarea noii tehnologii de nanocipuri, organele rănite sau compromise pot fi înlocuite”, a explicat Dr Chandan Sen, unul dintre coordonatorii studiului.

„Am arătat că pielea este un teren fertil în care putem crește elementele oricărui organ care este în scădere”.

Dispozitivul nu a fost încă testat pe om, dar s-a dovedit a fi un real succes pe șoareci și porci. La un șoarece cu leziuni la picioare, în decurs de o săptămână, cipul a provocat reapariția vaselor de sânge active, iar în a doua săptămână piciorul a fost salvat. De asemenea, a ajutat soarecii răniți la creier să se recupereze în urma unui accident vascular cerebral.

Potențialul unei astfel de tehnologii este uriaș. Ar putea ajuta la repararea țesutului rănit sau chiar la restabilirea funcției țesutului îmbătrânit al organelor, al vaselor de sânge sau al celulelor nervoase.

Vă rugăm să ne sprijiniți! Ajutorul dvs. va fi pentru continuitatea acestui portal. Click pentru detalii.
Categorii:
articole asemănătoare
SINAXA NAȚIONALĂ ANTI-ECUMENISTĂ


16 Comentarii la “„BENEFICIILE” IMPLANTĂRII CIPULUI: S-a inventat un NANOCIP care VINDECĂ orice RANĂ printr-o singură atingere”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
  1. # 11 august 2017 at 13:33

    Asa vor sa ne controleze…nanoparticulele pot fi manipulate de la distanta…

  2. # 11 august 2017 at 13:33

    Prostilor cipul nu vindeca nimic .veti muri pt ca sist imunitar se va lupta cu corpul strain si cand nu il va dovedi celulele se vor autodistruge. Vreti cu tot dianadinsul sa-i faceti reclama pozitiva ca prostii spalati pe creier sa creada si sa il ia ducandu-se direct in iad.

  3. # 11 august 2017 at 13:39

    Nanoparticulele care sunt anihilate de Sfintele Taine …https://www.youtube.com/watch?v=hkduUTTCPFg

  4. # 11 august 2017 at 13:52

    OrtodoxINFO.ro este o secta periculoasa faceti reclama pozitiva la cipuri.

    • # 11 august 2017 at 14:08

      Cred că ar trebui să citiți cu atenție… E scris beneficii între ghilimele. Ce înțelegeți dumneavoastră prin asta?! Eu nu am găsit nici măcar un articol pe OrtodoxINFO.ro care să fie PRO CIP. Deci…

    • Alexandru TM
      # 11 august 2017 at 18:42

      Monica Meryah,

      Am tot vazut , ca in unele postari comentezi pertinent.

      Dar aici cred ai baut ceva? de cand face Ortodox info reclama la cipuri sau alte baliverene?

      Dreapta informare ce iti spune,? – te informeaza sa nu faci asa ceva, si stii ce se intampla, sa fii la curent (nu la 220 ). revino-ti fata draga.

      Mantuire

  5. # 11 august 2017 at 14:14

    Praf în ochii credulilor.

  6. # 11 august 2017 at 14:30

    https://www.petitieonline.com/petiie_impotriva_proiectului_de_lege_a_vaccinarii Exact asta e miza acestei obligativitati a vaccinarii nicidecum grija ptr sănătatea noastra. Si mai zic unii sfidatori”mai lăsați-ne cu teoria conspiratiei!”

  7. # 11 august 2017 at 14:43

    Las sa se vindece ei

  8. # 11 august 2017 at 14:55

    Ce înșelare!

  9. Adi
    # 11 august 2017 at 18:51

    Si uite-asa vor merge ca boiii la taiere toti oamenii si te vor si bate daca vrei sa-i opresti sa se nanocipeze. Asa e si cu vaccinul, sa vezi ce s-a enervat unu cand i-am zis de vaccinuri, ca si cum m-as fi luat de viata lui; si mi-am zis ca „chiar nu merita””si m-am linistit, nu se merita sa arunci margaritarele inaintea porcilor ci doar inaintea ortodocsilor, a celor ce sa mantuiesc.

  10. # 11 august 2017 at 18:57

    Ai fi foarte uimit sa vezi cat de multi vor sta la coada la cipuri.
    E de ajuns ca Statul sa ameninte cu niscaiva amenzi sau interzicerea unor drepturi elementare si prostimea va da buluc la cipare.

  11. # 11 august 2017 at 21:39

    Semnul fiarei ……