4:00 pm - luni, 21 august, 2017

[VIDEO] Ierarhi bortodocși: mitr. Teofan rugându-se cu catolicii și mitr. Serafim Joantă pupând sfios mâna ereticului papă Francisc

Aug 7, 2017 37896 vizualizări 22 comentarii goo.gl/X3qHkg

Vă rugăm să ne sprijiniți! Ajutorul dvs. va fi pentru continuitatea acestui portal. Click pentru detalii.
Categorii:
articole asemănătoare
SINAXA NAȚIONALĂ ANTI-ECUMENISTĂ


22 Comentarii la “[VIDEO] Ierarhi bortodocși: mitr. Teofan rugându-se cu catolicii și mitr. Serafim Joantă pupând sfios mâna ereticului papă Francisc”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
  1. # 7 august 2017 at 23:19

    Faptul ca a pupat mana lui ala….

  2. # 7 august 2017 at 23:20

    Ecumenismul nu va prea place, nu?!

  3. # 7 august 2017 at 23:49

    mi-e greata de ce a ajuns bor-ul sa faca pe fata

  4. Valentin
    # 8 august 2017 at 1:46

    sunt masoni

  5. Valentin
    # 8 august 2017 at 1:47

    e un ritual satanic rugaciunea asta a lor

  6. # 8 august 2017 at 5:48

    tradarea adusa la rang de virtute,,,,

  7. # 8 august 2017 at 7:29

    Ecumenism pe față cu toate urmările- lepădare de Hristos

  8. Mihai
    # 8 august 2017 at 7:32

    Da cum că parcă zicea cineva știm noi cine că Teofan a dat semne de ,, îndreptare”?!, Ba mai mult il trecuse și în rândul ,, făcătorilor de minuni”

  9. # 8 august 2017 at 7:58

    EREZIA CU CAPUL DESCOPERIT !!! SA VADA SI TRADATORII SI FRICOSII DE „CALUGARI”, CARE STAU DEGEABA IN MAMASTIRI{ SI INCURAJEAZA ACEATA EREZIE, SPUDAND CA NU SE IMPARTASESC IMPREUNA. DA, CA SA VEDETI CE EREZII ESTE SI IN MANASTIRI ! ACUM SA MAI MERGETI SA MAI DATI DE MANCARE LA „CALUGARI-HULIGANI” ERETICI-ECUMENISTI, CARE SUSTINI EREZIILE LUI TEOFAN TIRAN-HULIGAN SI PRIGONITORI DE ADEVARATI CALUGARI CARE STAU IMPOTRIVA EREZIEI BOR ! NE INTREBAM PANA CAND VOR MAI DORMI ROMANII ORTODOCSI SI VOR MAI ACCEPTA ACTIUNILE ECUMENISTE-SATANICE DE DISTRUGEREA A ACESTUI POPOR ORTODOX ?! OARE CAND SE VOR TREZI OAMENII ACESTEI TARI SI VOR LUA ATITUDINE IMPOTRIVA ECUMENISMULUI, FRANCMASONERIEI SI MISCARII SIONISTE, LA CARE SE INCHIN ACESTI HULIGANI, LUPI=RAPITORI DE SUFLETE} FURI SI TALHARI, SI BARBARI DE TIRANI ?!!!

    • Mirela
      # 8 august 2017 at 11:44

      La Judecată! Atunci se vor trezi cei mai mulţi dintre cei care acum, dându-şi conştiinţă bună şi crezându-se evlavioşi, cochetează cu erezia. Atunci nu se vor mai putea minţi că merge şi aşa, nu s-a întâmplat nimic, nu am priceput erezia, care erezie?, Biserica nu va fi biruită de porţile iadului, suntem prea mici, ce să facem?, nu avem potir comun şi alte „justificări” cu care acum preferă să-şi adoarmă conştiinţa iubitoare de confort şi de „liniştire”.

  10. Alx
    # 8 august 2017 at 11:04

    Impreuna-rugaciunea:
    https://youtu.be/oQ7qFdidB8s?t=3433
    Lumanarea pacii:
    https://youtu.be/oQ7qFdidB8s?t=9234
    http://www.santegidio.org/pageID/11712/langID/en/orator/153/Serafim.html
    http://www.santegidio.org/pageID/2460/langID/en/orator/941/Siluan.html
    http://www.santegidio.org/pageID/7712/langID/en/orator/418/Ioan.html

    Întâlnirea Ecumenică de Rugăciune, la încheierea Octavei de Rugăciune pentru Unitatea Creștinilor a avut loc în Domul Sf. Gheorghe, Catedrala Romano-Catolică din Timișoara, duminică cu începre de la orele 17.00. De la orele 18.00 a fost concelebrată o Sfântă Liturghie de către Prea Onoratul pr. Nikola Laus, canonic, directorul cancelariei episcopale și Prea Onoratul pr. Nicolae Teodorescu, vicar foraneu român unit, greco-catolic de Timișoara. Înainte de binecuvântarea finală Înalt Prea Sfinția Sa Ioan Selejan, Mitropolitul Banatului a adresat celor prezenți un cuvânt de învățătură. Binecuvântarea finală a fost acordată de IPS Ioan și PS Martin.
    https://www.facebook.com/tineretcatolictm/photos/a.934058633358904.1073741837.155816997849742/934058856692215/?type=3&theater

  11. # 8 august 2017 at 11:17

    Nu ma mai surprinde nimic… BOR e corupta pana în măduva oaselor. Putini duhovnici mai sunt ortodocși adevărați, în rest….

  12. # 8 august 2017 at 13:19

    ..ce scârbos..!!! 😷

    • Mirela
      # 8 august 2017 at 15:43

      La fel de penibil este să vezi cum turma proastă urmează în orice cădere astfel de minciuno-episcopi, fără să înţeleagă că drumul pe care e condusă se termină cu prăpastia iadului. Iubirismul adogmatic greţos al ecumenismului şi credinţa falsă că, dacă Dumnezeu ne iubeşte, mântuirea noastră e lejeră şi necondiţionată, fac ravagii între caprele care se cred oi şi nu ştiu să-L recunoască pe păstorul adevărat.

  13. # 8 august 2017 at 13:36

    Masoneria are grija din spate de toate acestea , ei sunt răutățile

  14. Iustina Antoanela Bacosca
    # 8 august 2017 at 15:41

    Pentru aceste fapte anti-ortodoxe se fie afurisiti. Canonul Apostolic 45: ” Episcopul sau presbiterul sau diaconul, daca numai s-a rugat cu ereticii, sa se afuriseasca. Iar daca le-a permis acestora sa savarseasca ceva ca clerici (sa savarseasca cele sfinte) sa se cateriseasca (sa fie excomunicat)”.

  15. Mirela
    # 8 august 2017 at 15:44

    La fel de penibil este să vezi cum turma proastă urmează în orice cădere astfel de minciuno-episcopi, fără să înţeleagă că drumul pe care e condusă se termină cu prăpastia iadului. Iubirismul adogmatic greţos al ecumenismului şi credinţa falsă că, dacă Dumnezeu ne iubeşte, mântuirea noastră e lejeră şi necondiţionată, fac ravagii între caprele care se cred oi şi nu ştiu să-L recunoască pe păstorul adevărat.

  16. # 8 august 2017 at 20:09

    Cum? Un ierarh al nostru pupa mana unui Papa?! Biserica ce zice? Ca trebuia si mana cealalta?

  17. valentin
    # 8 august 2017 at 22:16

    acu se vede ca sunt unii care-si vand credinta din interes si altii care apara credinta din dragoste de Dumnezeu

  18. teodor
    # 9 august 2017 at 18:44

    sunteți furnizori de informați instigatoare și de revoltă împotriva bisericii si impotriva lui Hristos, A zice tatăl nostru langă un catolic nu este ierurgie și nu este împreună rugăciune cu catolici. Dacă intra un catolic la liturghia noastră si ascultă, eu sunt vinovat de impreună slujire? trebuie intreruptă liturghia si dat afara ereticul?
    nu aveți discernământ și nu puteți vedea lucrurile decât prin prisma urii, vai de voi ! nu știu dacă îps Teofan este eretic, dar voi sigur sunteți antihristi pentru că judecați în locul lui Dumnezeu și faceti treaba de care doar Hristos este vrednic.

  19. costel
    # 10 august 2017 at 11:31

    @teodor
    Poate ne explici tu ce insemnatate are puparea mainii papei de catre un ierarh orthodox!!!???
    p.s. De unde ai scos-o pe aia „informatii instigatoare și de revoltă împotriva bisericii si impotriva lui Hristos”? Care „biserica”, a lui teofan sau a lui joanta? Ca Biserica lui Hristos e doar Una!