3:03 pm - sâmbătă, 23 august, 8775

Racheta ruseasca SATAN 2 poate sterge Romania de pe harta. Are o viteza atat de mare incat Deveselu, Patriot si toate jucariile americane sunt degeaba

Iul 29, 2017 247339 vizualizări 41 comentarii goo.gl/mwBVFk

Marionetele astea din fruntea tarii vor neaparat ca Romania sa devina tinta rusilor in caz de razboi.

Nu le ajungea Deveselu:

România cumpără sisteme antirachetă Patriot: Rusia susține că este o amenințare pentru securitatea sa.

Ba chiar se zvoneste ca:

SUA mută bombele nucleare din Turcia în România

Si nu rateaza nici o ocazie sa irite Kremlinul:

CONFLICT diplomatic între România și Rusia, în urma interdicției în spațiul aerian românesc a vicepremierului rus Rogozin

Sa vedem in caz de razboi, ce au rusii.

Asta a fost Satan 1:

VIDEO: RUSIA a testat cu succes o RACHETA INTERCONTINENTALA Voevoda RS-20V (SS-18 SATANA, potrivit clasificarii NATO)

Vine Satan 2.

Iata si ce putem citi la VIDEO: Rusia detine arma care poate spulbera un continent:

Rusia se pregăteşte să testeze una dintre cele mai temute arme ale sale, Satan 2, focosul nuclear care poate distruge un un teritoriu cât statul Texas sau cât Franţa, scrie Express.co.uk. Noua rachetă intercontinentală a Rusiei ar întrece celebra Voevod, cunoscută în Occident sub numele de Satana, şi ar putea deveni cea mai mare rachetă de acest tip produsă până acum, putând transporta până la 12 încărcături nucleare. Presa din Rusia scrie că „racheta poate şterge de pe faţa Pământului un teritoriu de dimensiunea Texasului”. Comentariile ruşilor sunt interpretate ca mesaje de intimidare la adresa SUA.

Potrivit specialiştilor, racheta ar fi invizibilă pentru sistemele anti-radar şi s-ar deplasa cu o viteză atât de mare încât scuturile de apărare s-ar dovedi inutile. Noua rachetă rusească Sarmat ICBM, la care se lucrează de 7 ani şi care va fi gata de teste în vara acestui an, va fi echipată, între altele şi cu o ogivă de 10 tone. După ce noua rachetă va fi terminată, Sarmat va înlocui racheta strategică R-36M2 Voyevoda, poreclită de către forţele NATO „SS-18 Satan”. Până în 2018, „Sarmat” trebuie să fie disponibilă pentru forțele armate ruse. Ea va efectua zboruri suborbitale până la punctul în care focoasele se desprind și sunt capabile să lovească ținte independente.

missile-668959

Foto: http://www.express.co.uk/news/world/668959/Russia-nuclear-missile-test-Sarmat-Satan-rocket-capable-destroying-France

 

Vă rugăm să ne sprijiniți! Ajutorul dvs. va fi pentru continuitatea acestui portal. Click pentru detalii.
articole asemănătoare
SINAXA NAȚIONALĂ ANTI-ECUMENISTĂ


41 Comentarii la “Racheta ruseasca SATAN 2 poate sterge Romania de pe harta. Are o viteza atat de mare incat Deveselu, Patriot si toate jucariile americane sunt degeaba”
Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor revine exclusiv comentatorilor.
  1. # 29 iulie 2017 at 19:11

    Ete fleoşc… ? lansează pe dracu să-i ia…. !

  2. # 29 iulie 2017 at 19:17

    Da, corect!..

  3. # 29 iulie 2017 at 19:49

    După cum se vede pe hartă,este vizat un cartier din Reghin…

  4. # 29 iulie 2017 at 19:50

    Pai aproape ne-am șters singuri, de ce să se consume petarda aia pe noi!

  5. # 29 iulie 2017 at 20:50

    Unu cu bomba Alah, altu cu racheta Satan, da grenada Mickey Mouse când apare!?

  6. # 29 iulie 2017 at 21:37

    Antoane spălate p dinți d kkt sua

  7. # 29 iulie 2017 at 21:38

    O să vezi tu

  8. # 29 iulie 2017 at 21:38

    Băsescu

  9. # 29 iulie 2017 at 21:50

    Asta e fiecare e dator cu o moarte

  10. # 29 iulie 2017 at 21:53

    Normal trebuie sa o dea în armată dar cum nu avem așa ca se lasă păgubași !

  11. # 29 iulie 2017 at 21:53

    E o ” racheta” ortodoxa? Ca si voi? Atunci e de bine !!!!

  12. # 29 iulie 2017 at 21:54

    Nu poți ca se duce pe orbită

  13. # 29 iulie 2017 at 22:02

    Ortodoxule, rusnacii se caca pe ei numai cand isi aduc aminte, de ce sunt in stare oile si berbecii nostri.

  14. # 29 iulie 2017 at 22:17

    Adevărul îi supără !

  15. Michael
    # 29 iulie 2017 at 22:39

    Rusia e condusa de Evrei de 100 de ani. La fel si America… Este exclus sa isi riste viata reciproc… Jocul de-a Homosexualitatea si Vaccinul si OMG le da satisfactii atat de mari incat vor ramane la aceste metode soft de exterminare…

    • redactor
      # 29 iulie 2017 at 22:55

      tocmai din acest motiv ei vor sa para ca sunt 2 parti in conflict, iar ei furnizeaza arme in ambele tabere

  16. # 29 iulie 2017 at 22:56

    Nu mai cobi si matale

  17. # 29 iulie 2017 at 23:13

    Asta nu este pt.Romania costa prea mult si nu se merita …scrie clar pe ea .. Washington DC

  18. # 30 iulie 2017 at 4:32

    Probabil că doar când o să îngăduie doar DUMNEZEU o să murim nu oamenii!

  19. # 30 iulie 2017 at 7:19

    Racheta aia e intercontinentala… Va trece peste Romanica… :-B

  20. # 30 iulie 2017 at 8:09

    Pai ce daca , se compara aceste rachete cu gurile largi ale postacilor sau cu vitejia romanilor plecati in occident dar indemnandu ne pe noi sa ne injuram cu rusii ?? Praf ii facem cu rachetele lor cu tot. ???

  21. # 30 iulie 2017 at 9:59

    De unde stim ca e adevarat? Va cam aruncati la dat cu presupusul! Demonstrati!

  22. # 30 iulie 2017 at 10:10

    Cu toate nebunia și tupeul Rușilor aceștia sunt vecinii noștri lăsați de la Dumnezeu. ..Ar trebuii să fie mai puțin agresivi

  23. # 30 iulie 2017 at 11:15

    Ne bagam unde nu trebuie si ne vom frige.Din oacate ptr popor.

  24. # 30 iulie 2017 at 11:33

    Cu rusul sa nu te pui,nu ii vom egala nicicum.Sunt un popor de oameni darzi ,horatati, si credinciosi ,de la care avem ce invata!Occidentul a semanat doar samanta iadului in europa si nu numai,asa ca:mai bine cu rusul!

    • # 30 iulie 2017 at 11:50

      Ai memoria scurtă! Ce bine ne-au făcut rușii după război, nu? Credincioși și dârji? Așa erau când ne violau femeile și le ucideau! Când intrau în casa omului și trăgeau cu pistoalele in butoiul cu vin! Erau tare târji! Când ne-au ucis , prin închisori 200000 de intelectuali și țărani, erau credincioși? Când au deportat în Siberia mii de români, cum erau? Câți s-au mai întors?
      Ce bine ne-ar fi cu rușii!

    • # 30 iulie 2017 at 11:51

      lasa ,ca nici cu americanii „nu mi-e rusine”!

  25. # 30 iulie 2017 at 11:46

    Sumina matei Nu te fa de risul curcilor

  26. # 30 iulie 2017 at 11:56

    Ortodox info! Postind asa articole se vede fara luminare ai cui interese si cine va plateste. Singuri va dati de gol vrind sa intimidati si sa speriati lumea.Bine ca lumea simpla care v ar crede prostiile nu au internet.Ei se duc la biserica?

  27. # 30 iulie 2017 at 12:24

    Ortodocsii fac propaganda ruseasca. Jos BOR,jos Daniel. Sub conducerea lui BOR a devenit peo rusa.

  28. # 30 iulie 2017 at 13:10

    Tu cine naibai esti BIRCEA ? CE RASA ESTI ? SECTANT ? JOS SECTELE DIN ROMANIA !

  29. # 30 iulie 2017 at 13:11

    TRAIASCA ORTHODOXIA !

  30. # 30 iulie 2017 at 15:11

    Dupã pãrerea mea rușii nu-au nevoie de rachete.Există destule arme biologice,chimice care pot distruge așa că nu vă mai agitați degeaba cu bombe.Deja suntem exterminați cu alimente,apă,detergenți,medicamente,etc,de ue vor avea și ei rușii niște invenții nu?

  31. # 30 iulie 2017 at 15:43

    Sa speram ca vor avea macar 100de trimis la yankei???numa asa ar scapa lumea de ei si razboaiele ce le fac

  32. # 30 iulie 2017 at 15:44

    Scuze vorbesti de americani???

  33. manuel
    # 30 iulie 2017 at 20:06

    Oricum un razboi este inevitabil…nu cred ca vor da o asemenea racheta pe o tara care nu mai are nimic…acum e razboi economic..ne au luat resursele…asa ca nu merita sa dea cateva sute de milioane de ruble pe o tara care oricum e distrusa…Doamne ajuta…

    • redactor
      # 30 iulie 2017 at 20:41

      manuel

      Daca se simt amenintati …

  34. CURcuBEU
    # 1 august 2017 at 12:47

    ma P!S pe rusia si pe toti prorusii,gunoaiele sec. XXI,niste salbatici,inadaptati democratiei,jeguri bolsevice !

  35. CONSTANȚA FERENTZ
    # 5 august 2017 at 19:03

    Mie una nu-mi place situația. Prea suntem aproape de imperiul lui Putin. Și prea ne încredem în ajutorul americanilor. Aud că au scos obligativitatea vizelor. Eu aș întreba ce facem în caz de război? Plecăm cu toți în America? Mai mult, le-a trăsnit ideia guvernanților noștri să se joace cu pensiile. Cu ajutorul lui Dumnezeu și, cât de curând nu mai avem nici armată. Bravo nouă. Da. Trebuie să ascultăm de madam Europa…